Jewelry Design

جواهرات مناسب شما

فرهاد زندی

مهندس فرهاد زندي فارغ التحصيل مهندسي جواهرسازي و گوهر شناسي از دانشگاه جورج براون کانادا،Gem-A انگلستان، GIA و ISG آمريکا
 گوهرشناسی
جواهرات بهترین دوستان یک خانم هستند، ابزاری که شما هر روزه برای کامل کردن ظاهرتان از آنها استفاده میکنید تا باعث شوند تصویر زیبایی از شما ارائه شود زیرا بطور قطع می توانند توجه کسانی که آنها را می بینند به خود جلب کنند.
همانطور که آقایان جذب اتومبیل می شوند، جواهرات می توانند خانمها را جذب خود کنند که البته انتخاب خوبی بوده و بهترین گزینه برای استفاده به عنوان لوازم تزئینی هستند. شما به راحتی میتوانید جواهراتتان با لباس یا کفش هایتان هماهنگ کنید تا ظاهری کامل در طول روز داشته باشید.
در این میان باید به این مساله توجه شود: درست است که جواهرات زیبا و گران هستند اما اگر به درستی استفاده نشوند زیبایی و گرانیشان به چشم نمی آید، پس هماهنگ کردن جواهرات با لباس، رنگ پوست، شخصیت شما و... از اهمیت بسیاری برخوردار است. در ادامه سعی شده مواردی ارائه شود که به خاطر سپردن آنها می تواند به شما در انتخاب جواهرات مناسب کمک کند.
جواهرات و رنگ پوست
جواهراتی که شما استفاده می کنید باید با رنگ پوستتان هماهنگ باشند. بطور کلی رنگ پوست انسان ها جدای از تیره و روشن بودن، دارای رنگ های سرد یا گرم است که برای تشخیص آن می توانید از این راه استفاده کنید:
به رگ های مچ دست خود نگاه کنید، اگر رنگ رگ های دست شما متمایل به آبی هستند رنگ پوست شما سرد است و اگر رنگ آنها متمایل به سبز است رنگ پوست شما در دسته ی رنگ های گرم قرار می گیرد، توجه داشته باشید کسانی که رنگ پوست تیره ای دارند معمولاً تن رنگی گرمی در پوستشان دیده نمی شود.
گوهرشناسی
اگر رنگ پوست شما در دسته ی رنگ های سرد قرار می گیرداستفاده از جواهرات با فلز سفید رنگ مثل طلای سفید، نقره، استیل و... به شما پیشنهاد می شود. اگر جواهرات شما با گوهر تزئین شده اند رنگ های صورتی، بنفش، آبی و قرمز مکمل های خوبی هستند. البته الماس جلوه ی زیبایی بر روی پوست شما خواهد داشت همچنین می توانید از مرواریدهایی که رنگ ثانویه ی آنها صورتی است استفاده کنید و از جلوه ی خیره کننده ی آن بر روی پوست خود لذت ببرید.
جواهرات و لباس
برای هماهنگ کردن جواهرات با لباس به دو نکته توجه کنید: ابتدا رنگ لباس و سپس مدل آن. همانطور که میدانید نمی توان هر دو رنگی را در کنار هم قرار داد زیرا اگر این دو رنگ از هماهنگی لازم برخوردار نباشند نتیجه ی خوبی حاصل نمی کنند. پس سعی کنید رنگ فلز مورد استفاده ی خود را با رنگ لباستان هماهنگ کنید، برای مثال طلای زرد هماهنگی بیشتری با لباس های تیره مانند مشکی، آبی و بنفش کبود دارد و طلای سفید در کنار رنگهای روشن تر مثل سفید و آبی کمرنگ نتیجه ی بهتری حاصل می کند.
اگر جواهر مورد نظر شما با گوهر تزئین شده می توانید به دو روش آن را در کنار لباس قرار دهید؛ اول اینکه سعی کنید رنگ گوهر مورد استفاده تان همرنگ لباستان باشد و یا اینکه در تضاد با آن قرار گیرد که در این صورت جلوه ی بیشتری خواهد داشت برای مثال اگر سنگ جواهرتان رنگ های گرم مثل قرمز، نارنجی و یا زرد دارند آنها را با لباس های دارای رنگ سرد مانند آبی، سبز و بنفش کامل کنید. اگر از سنگ فیروزه استفاده می کنید بهترین انتخاب ها می توانند لباس های فیروزه ای، آبی روشن تا تیره و سفید باشند و سنگ زمرد را در هماهنگی با لباس سبز یا در تضاد با لباس قرمز به نمایش بگذارید.
از طرف دیگر مدل و سبک لباس شما باید در انتخاب جواهر مناسب مد نظر گرفته شود؛ اگر لباس شما اسپرت است از جواهرات رسمی که سنگهای شفاف و براق و طراحی پیچیده دارند استفاده نکنید زیرا این امر باعث می شود زیبایی لباس و گران قیمت بودن جواهراتتان به چشم نیاید.
در مورد هماهنگ کردن جواهرات با مدل لباس بیشترین تاثیر را یقه ی لباس روی به چشم آمدن جواهر می گذارد که می توانید تاثیر آن را در تصاویر زیر مشاهده کنید.
گوهرشناسی
گوهرشناسی
گوهرشناسی
گوهرشناسی
گوهرشناسی
گوهرشناسی
گوهرشناسی
گوهرشناسی
با تشکر از همکاری دانشجوی محترم سرکار خانم زهره علیدادی

About Complex

GoharParsian Complex as the first specialized school and laboratory of jewelery and jewelery design in 2004 with its official activity with the license of technical and professional organization of the country and the National Union of Jewelry with the most experienced professors in Iran with relevant and international documents from institutes, and established prestigious foreign universities with the aim of specialized training and upgrading of the science of gemology in Iran.

Search for laboratory reports

Contact Hours Address

Suite 11,985 Shariati St, Kasra Building,Tehran, Iran
Opening hours: Saturday to Wednesday 9am to 4pm
02122884877