الماس

دستگاه تشخیص الماس مصنوعی از De Beers

فرزاد زندی

مهندس فرزاد زندی،مدیر عامل گوهرپارسیان فارغ التحصیل از موسسه HRD بلژیک،GIA آمریکا و دارای مدرک مربیگری و قیمت گذاری از ISG آمریکا
 گوهرشناسی
پرده برداری از یک دستگاه برای تشخیص الماس های مصنوعی (HPHT) از طبیعی توسط شرکت De Beers
در ماه سپتامبر در هنگ کنگ شرکت De Beers از یک دستگاه جدید پرده برداری کرد که برای شناسایی الماس های پرورش یافته در لابراتوار به کار می رود.
این دستگاه که Phosview نام دارد و به اندازه یک دستگاه نان تستر می باشد که برای اسکن کردن الماس های بی رنگ از وزن یک سوم قیراط تا یک قیراط به کار می رود.
برای آنالیز الماس ها را درون سینی قابل حملی که در دستگاه وجود دارد، قرار داده و زمانی که سینی درون دستگاه قرار داده می شود دکمه ای فشار داده شده که می تواند الماس ها را درون صفحه ی دستگاه ، زمانی که زیر نور Ultra Violet می باشد مشاهده کند.
این نور می تواند تمام الماس هایی را که فسفر سنسی نشان میدهند رامشخص کند و فقط می تواند الماس های مصنوعی که به صورت (HPHT) رشد کرده باشند را شناسایی کند و قابلیت شناسایی الماس های (CVD ) Chemical Vapor Deposition و همینطور سنگهای Cubic zirconia و Mossanite را ندارد.
شرکت De Beers اعلام کرد که این دستگاه برای الماس های پیاده و سواره می تواند عملکرد خوبی داشته باشد.
قیمت این دستگاه از حدود 4/500 دلار شروع می شود که دارای یک سال گارانتی است .
تاریخ انتشار 8 سپتامبر 2016

About Complex

GoharParsian Complex as the first specialized school and laboratory of jewelery and jewelery design in 2004 with its official activity with the license of technical and professional organization of the country and the National Union of Jewelry with the most experienced professors in Iran with relevant and international documents from institutes, and established prestigious foreign universities with the aim of specialized training and upgrading of the science of gemology in Iran.

Search for laboratory reports

Contact Hours Address

Suite 11,985 Shariati St, Kasra Building,Tehran, Iran
Opening hours: Saturday to Wednesday 9am to 4pm
02122884877